Opmerkelijke Zaken, week 42 – 2024

In Opmerkelijke Zaken, week 42 – 2024 gaat het over linkshandigheid, het vijfde zwijn, privacy en John Lee Hooker en de politiek. Dit en nog veel meer opmerkelijke zaken lees je in onderstaand artikel.

Opmerkelijke Zaken

In de V.S. heeft 38% van alle vrouwen ten minste één tatoeage. En 27% van alle mannen heeft één of meer tatoeages. Via Pew Research Center.

Privacy.sexy is een tool om jouw privacy en veiligheid op Windows, macOS en Linux te maximaliseren. Gebruik eenvoudig tips en trucs s om tracking te voorkomen en je online leven te beveiligen, want privacy is sexy.

Pizza Hut kan je helpen bij je zoektocht naar een nieuwe baan. Dat doen ze dor jouw cv onder de aandacht te brengen van werkgevers door jouw cv op een pizzadoos te printen. Deze pizza in die speciale pizzadoos worden bezorgd bij het hoofdkantoor van het bedrijf waar jij wilt werken.

Ben je linkshandig? Dan ben je best bijzonder. Alleen niet als je een kangoeroe bent, want die zijn bijna allemaal links. BBC maakte een filmpje over linkshandigen.

In 1960 brengt John Lee Hooker het album That’s My Story uit met daarop het bluesnummer Democrat Man. In Democrat Man kijkt John Lee Hooker terug op de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 1956. Toen wonnen de Republikeinen en zittend president Dwight D. Eisenhower en vicepresident Richard Nixon kwamen opnieuw aan de macht. Hooker roept in deze blues het vrouwelijke electoraat op om niet meer de fout te maken om op de Republikeinen te stemmen.

‘Zoek het vijfde zwijn’ was een anti Duitse-puzzel uit de Tweede Wereldoorlog. Het was een satirische vouwpuzzels waarmee Adolf Hitler belachelijk werd gemaakt. Op een uitgevouwen papier stonden vier varkens afgebeeld. Als het papier vervolgens goed in elkaar vouwde, werd het gezicht van Adolf Hitler zichtbaar.

Zoek het vijfde zwijn
‘Zoek het vijfde zwijn’. Bron afbeelding: Alf van Beem, Public domain, via Wikimedia Commons

In de video hieronder zie je hoe dat in zijn werk ging.